• ФДУ

Історія Київського відділення Федерації дебатів України

Столичний дебатний осередок засновано 7 травня 2011 року, одночасно із виникненням ФДУ. З тих пір його очолювали такі видатні дебатери, як-от:

Наталя Добровольська (2011-2014)

Анастасія Кошпармак (2014-2016)

Кирило Душка (2016-2018)

Іван Сова (2018-2019)

Катерина Омелян (з 2019 і дотепер)

Слід зазначити, що у 2016 та 2018 роках Київ отримував почесне звання Кращого відділення Федерації. До того ж, наймасштабніша подія року – Чемпіонат України з дебатів – проводилася на території осередку аж двічі поспіль (2015, 2016).

Взагалі, 2016 рік був справді знаковим для згаданого відділення. Саме тоді відроджено Міжнародний турнір Kyiv Open, який вперше за довгий час зібрав в одному місті як українські команди, так і дебатерів із Польщі, Швеції, Латвії, Великобританії, Російської Федерації та Франції. Колегія головних суддів складалася із ГС-ів Чемпіонатів Європи та Світу – Radu Cotarcea, Michael Shapira, Harish Natarajan. Однак, незважаючи на об’єктивно високу конкуренцію, перемога все ж дісталася членам саме Київського осередку – Андрію Чумачову і Фаріді Сафаровій.

Столичні дебатери неодноразово ставали призерами та фіналістами не лише вседержавних, а й міжнародних турнірів. Так, звання Чемпіонів і Топ-спікерів України здобували Андрій Чумачов, Вікторія Шадманова, Арьє Мора й Олег Стоєв.

З моменту заснування відділення його членами організовано близько сотні локальних, регіональних та міжнародних заходів, а в різні часи працювали з десяток різних дебатних установ. Наразі у Києві функціонують три постійних клуби: КНУ, Києво-Могилянської академії та Інституту міжнародних відносин, долучитися до яких може кожен охочий.

Просмотров: 52Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все